tatry 360 video

Vysoké Tatry | 360˚ VIDEO

Sunday March 22nd, 2015

Je tomu presne týždeň, čo YouTube dostal novú funkcionalitu, vďaka ktorej z nás spraví rovno účastníkov deja. Pribudla podpora pre 360 stupňové videá, ktoré ponúkame už nejakú dobu v predstihu, ale až teraz sa stáva táto služba naozaj dostupnou a takéto interaktívne videá si môže vďaka popularite Youtubu prezerať každý.

Táto správa nás veľmi potešila a rozhodli sme sa pripraviť niečo špeciálne aj zo Slovenského prostredia. Samozrejme, že sme si vybrali to, na čo sme na Slovensku najviac hrdí a zavítali sme s našou 360˚ kamerou do Vysokých Tatier, kde je stále výborná jarná lyžovačka a celoročne unikátne prostredie.

Ak ste tento rok lyžovačku v Tatrách nestihli alebo si chcete zaspomínať, môžete to teraz vďaka technológiám veľmi jednoducho urobiť. Teda aspoň virtuálne. Dlhoočakávaná podpora pre videá s 360 stupňovým pohľadom umožňuje pohyb skrz aktuálne prehrávaný záznam, pričom si môžete sami určiť uhol pohľadu. Novinka je určená predovšetkým pre čoraz-populárnejšie VR headsety. Zábavu si však nepochybne užijete aj s Youtube aplikáciou, ktorá využíva asistenciu polohového senzora smartfónu a dokáže veľmi presne určiť, v akom uhle mobilné zariadenie práve držíte, na základe čoho následne prispôsobí obraz pohľadu.

 

Medzi prvými 360˚  videami na youtube.com nechýba open-air festival Tomorrowland, adrenalínová jazda formulou F1, fascinujúci let balónom a teraz už aj Slovenská lyžovačka vo Vysokých Tatrách.

Author: VYROBILO.sk
Category: Video

Comments are closed.