360video-na-com_2

Snažíme sa sledovať najnovšie trendy, držať krok s dobou a neustále napredovať a práve preto ako prvý prinášame na slovenské pole videomarketingu 360˚ stupňové interaktívne video. Je to skutočne jedinečná a komplexná forma prezentácie, ktorá sa v zahraničí teší veľkej obľube a v blízkej budúcnosti ju vďaka rozvíjajúcim sa technológiám čaká obrovský progres aj na Slovensku. Dovoľte predstaviť toto médium aj Vám.

Dlhoočakávaná podpora s 360 stupňovým pohľadom je už dnes aktuálna aj na Youtube. Novinka je určená predovšetkým pre čoraz-populárnejšie VR headsety. Zábavu si však nepochybne užijete aj s mobilnou aplikáciou, ktorá využíva asistenciu polohového senzora smartfónu a dokáže veľmi presne určiť, v akom uhle mobilné zariadenie práve držíte, na základe čoho následne prispôsobí obraz pohľadu.

360video-na-com-funguje

Ako to funguje?

360˚ video je snímané súčasne na 6 kamier s ultra širokým uhlom záberu, ktoré zabezpečujú nasnímanie reality v rozsahu 360 stupňov vo vertikálnej aj horizontálnej osi, takže Vám už naozaj nič neunikne. Jednotlivé pohľady sú v postprodukčných programoch spojené do celku, v ktorom sa divák môže interaktívne pohybovať len za pomoci myší a webového prehliadača (pri prezeraní videa na mobile/tablete alebo virtuálnych okuliaroch je otáčanie automatické). Do takéhoto videa je možne vkladať rôzne informácie alebo hyperlinky (na Vašu domovskú stránku, klasické video, cenník, atd.).

Takéto snímanie tiež umožňuje úplné nový spôsob manipulácie s video materiálom – môžeme vytvárať pohyblivé/živé  panorámy, „planétky“, ktoré komponujeme do štandardného videa alebo vieme vytvoriť krátky interaktívny film, v ktorom sa sami môžete rozhodnúť, čo Vás v danom okamihu zaujíma. Neponúkame však statický obraz ako napr. služba Google Street View, ale pracujeme zo živou kompozíciou (50 snímkov za sekundu), v ktorej je všetko v pohybe. Túto službu ponúkame v 4K rozlíšení (4x väčšom ako je full HD).

360video-na-com-vyuzitie_2

Na čo je to dobré?

Toto médium je vhodné na prezentáciu reprezentačných priestorov, dokumentáciu koncertov, festivalov, akcií a jednoducho všade tam, kde sa toho deje veľmi veľa. Je to unikátna forma predstavenia hotela, aquaparku, festivalov, koncertov, akcií a činnosti firmy alebo atmosféry zaujímavého prostredia. Obzvlášť pútavo vyniknú športové udalosti a nebránime sa ani kreatívnejším projektom ako napríklad interaktívny videoklip a podobne… Ako sa vraví: je to o uhle pohľadu… V tomto prípade však ide o neobmedzený uhol pohľadu.

Videoobhliadka rodinného domu | 360˚ VIDEO

BEACTIVE 2016 | 360˚ VIDEO

Pohoda 2016 | 360˚ VIDEO

BRATISLAVA | 360° VIDEO

AQUALAND MORAVIA | 360° VIDEO

High Tatras | 360˚of Skiing

GRAPE FESTIVAL 2014 | 360˚video